Střecha bez kompromisů

Od chvíle, kdy jsme v roce 1995 začali společně stavět střechy, věděli jsme, kde neexistují kompromisy. Vyplatilo se!

Stavba roku 2009 - Malostranská beseda

V roce 2010 byly vyhlášeny nejlepší stavby realizované na českém území za období červen 2009 - květen 2010, které získaly prestižní titul Stavba roku. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 41 stavebních projektů bez rozlišení finanční náročnosti nebo druhu stavby. Z patnácti nominovaných staveb porota vybrala pětici vítězných staveb bez rozlišení pořadí, mezi nimy byla i rekonstrukce Malostranské besedy.

Titul Stavba roku 2010 byla udělena za citlivou rekonstrukci a architektonickou rehabilitaci významného památkového objektu se zřetelem k řešení konstrukce krovu, včetně nových věží.

Cílem rekonstrukce byla komplexní rehabilitace objektu Malostranské radnice, včetně dostavby původních věží a štítů, které byly z objektu sneseny v roce 1828. Objekt má mimořádný historický a architektonický význam v celé oblasti historického jádra Prahy. Rekonstrukce zahrnovala stavební úpravy, které znamenaly návrat k původním historickým dispozicím a které vyčistily objekt od pozdějších necitlivých stavebních úprav, dále kompletní návrh nového technického zařízení objektu, statické sanace související s havarijním stavem renesančního krovu s ohledem na budoucí využití podkrovního prostoru. Samostatnou kapitolou byla dostavba původních věží a vikýřů, včetně způsobu jejich založení v úrovni stropu 3.NP. Nově byl do objektu osazen výtah, který propojuje všechna tři podlaží. Důležitou součástí rekonstrukce byla obnova původní fasády a restaurátorské práce prováděné v souvislosti s obnovou nástropních maleb na klenbách a na dřevěných trámových stropech.

Stavba získala také:

Cenu předsedy Senátu Parlamentu 2010

Cenu Primátora hl. města Prahy 2010

Jsme držitelé certifikátu: